دفاع مقدس راه گشای بسیاری از مشکلات جامعه است/ جریان مقاومت زنده است
آذر ۵, ۱۳۹۶
تدوین دانشنامه نقش استان فارس در دفاع مقدس
آذر ۵, ۱۳۹۶

اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مرکز فرهنگی دفاع مقدس فارس

استاندار فارس از اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از شیراز، «اسماعیل تبادار» استاندار فارس پیش از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای هماهنگی اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس و نخستین جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی فارس اظهار داشت: اعضای شورا و شهردار شیراز باید در این جلسه حضور می یافتند و باید بررسی شود که چه کار مهمتری داشتند.

وی با بیان اینکه در گام نخست برای تکمیل این طرح یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص می‌دهیم و به طور حتم برای راه‌اندازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس در فارس هماهنگی لازم انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر این ۵ هکتار را اجرایی کنیم به طور حتم به دنبال توسعه آن نیز خواهیم بود.

تبادار خاطرنشان کرد: درخواست ما از تمام مسئولان استان فارس به ویژه مسئولان شهری این است اهتمام ویژه‌ای نسبت به تکمیل طرح نیمه تمام مرکز فرهنگی دفاع مقدس شیراز داشته باشند تا دهه فجر امسال شاهد افتتاح آن باشیم.

وی با بیان اینکه تاریخ دفاع مقدس، تاریخی است که به آن افتخار می‌کنیم خاطرنشان کرد: باید دفاع مقدس را به نسل امروز و آیندگان بیشتر معرفی کنیم تا جامعه امروز در جریان این فداکاری ها و از خودگذشتگی‌ها باشد و آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.

استاندار فارس با اشاره به اینکه ثبت تاریخ دفاع مقدس ثبت تاریخی است که شعر و شعور ایجاد می‌کند و حرکت آینده را مشخص می‌کند تا این شور و شعور در جامعه باقی بماند، خاطرنشان کرد: فعالیت ما در خصوص دفاع مقدس یک وظیفه است که در کنار آن می‌توانیم توسعه گردشگری نیز داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =