مدیرکل امنیتی استاندار فارس: ۸۰ تن کالای قاچاق در شیراز امحاء می‌شود
تیر ۱۱, ۱۳۹۷
برگزاری نشست هم اندیشی شبکه جوانان رضوی فارس
تیر ۱۲, ۱۳۹۷

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس خبر داد؛ ارسال ۶۰۰ اثر به بخش استانی شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)

جدول برنامه های هنری شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام ود@ÁiN

«زهرا افتخاری» با بیان اینکه بخش استانی شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در استان فارس مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته است، گفت: نزدیک به ۶۰۰ اثر به این جشنواره ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس: «زهرا افتخاری» مدیر کل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با بیان اینکه نزدیک به ۶۰۰ اثر به بخش استانی شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ارسال شده است، گفت: هیات داوران پس از بررسی آثار رسیده از مراکز فرهنگی هنری استان، برگزیدگان شانزدهمین دوره جشنواره های بین المللی رضوی را در مرحله استانی اعلام شد.

افتخاری اظهار داشت: آثار رسیده اعضاء کودک، نوجوان و بزرگسال در بخش تمبر و کارت پستال ۲۷۸ اثر، کاردستی ۱۲۶ اثر، خاطره نویسی ۵۲ اثر، کتابسازی ۲۸ اثر، داستان ۳ اثر، سرود ۲ اثر، پویانمایی ۵ اثر، پژوهش رضوی ۲ اثر و نامه ای به امام رضا ۱۰۳ اثر بود که پس از داوری هیات داوران متشکل از کارشناسان مسوول و کارشناسان فرهنگی، هنری و ادبی، روابط عمومی و پژوهش استان فارس، ۲۰ درصد کل آثار رسیده انتخاب شد که پس از ارسال به دبیرخانه مرکزی و داوری نهایی، راه یافتگان به مرحله کشوری اعلام و از برگزیدگان تقدیر می شود.

وی افزود: فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اسفند ۹۶ به مراکز فرهنگی کانون، مدارس و سازمان ‌های فرهنگی ارسال شد.

شانزدهمین جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف توسعه و ترویج مفاهیم فرهنگی و معارف رضوی در میان کودکان و نوجوانان، توجه به سیره اخلاقی و سبک زندگی امام رضا(ع) به ویژه رأفت و مهربانی ایشان و بررسی و مطالعه در هجرت امام رضا(ع) از مدینه تا خراسان برگزار می‌شود.

گفتنی است که قدمگاه عشق «هجرت امام‌ رضا(ع) از مدینه تا خراسان»، سبک زندگی امام رضا(ع) «اخلاق و آداب، زهد و عبادت، علم و دانایی، رافت و مهربانی، سخاوت و بخشش، طب‌ الرضا (ع)» و «ترویج و تبیین سبک زندگی ایران اسلامی با تکیه بر فرهنگ رضوی با مصادیقی همچون محبت اهل بیت (ع)، هویت دینی، گذشت، ایثار و…» از محورهای موضوعی این جشنواره است.

شرکت کنندگان در جشنواره در بخش بزرگسالان؛ مربیان فرهنگی، هنری و ادبی، معلمان، اولیای تربیتی، دانشجویان، روحانیون و در بخش کودکان و نوجوانان اعضای مراکز فرهنگی ‌هنری، کتابخانه‌ های سیار و پستی و دانش ‌آموزان و هستند.

مراسم پایانی و تجلیل و تقدیر از برگزیدگان کشوری دوره شانزدهم جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در سال ۹۷ همزمان با دهه کرامت در استان قم برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 1 =