پدر شهیدان«اعتصامی فرد» آسمانی شد
مهر ۱۶, ۱۳۹۷
برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای «محله امام خمینی و میری»
مهر ۱۷, ۱۳۹۷

مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس فارس؛ با بصیرت و روشنگری فرهنگ خودباوری تقویت می شود

سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی در جمع اعضای اتحادیه انجمن های ادارات گفت: اصل رسالت شما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که با بصیرت و روشنگری این فرهنگ خودباوری تقویت می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس فارس؛ پنجمین گردهمایی انجمن های اسلامی استان فارس، صبح امروز در محل اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس فارس برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل حفظ اثار دفاع مقدس فارس گفت: پیشکسوتان که در مسیر انقلاب و رهبری حرکت می کنند، رسالت نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت را به عهده دارند که با بصیرت و روشنگری این امر محقق خواهد شد.

سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی با اشاره به قیام عاشورا و پیوند آن با انقلاب اسلامی گفت: اگر قیام امام حسین را از منظر انقلاب نگاه کنیم،کوتاه ترین انقلاب از نظر زمانی، تاریخی و جغرافیایی است که تا قیامت برپاست و امروز توسعه آن بجایی رسیده که می­گوییم «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» و اگر زمان و مکان و تعداد کم بود ، امروز آن انقلاب همه دنیا را فرا گرفته و نام امام حسین بر سر زبان ها جاری­ست.

وی در ادامه ضمن اشاره به ابعاد قیام امام حسین گفت: انقلاب اسلامی همچون قیام امام حسین به قصد قربت و رضایت خداوند صورت گرفت و در جریان قیام عاشوراست و جز رضایت خدا هیچ چیز در آن مشاهده نمی شود و به همین واسطه جهانی و سرمنشا انقلاب های دیگر شد.

سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی در ادامه ضمن برشمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز که در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم و یکی از دستاوردهای آن ۸ سال دفاع مقدس است و شما پیشکسوتان هم که در انجمن ها فعالیت می کنید در راستای همین جریان هاست و شما باید با روشنگری این دستاوردها را منتقل کنید.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس ضمن اشاره به ماموریت های بنیاد گفت: ما با فعالیت در این مجموعه به دنیا ثابت می کنیم که جنگ بد و نکوهیده است اما؛ چون ما دفاع کردیم  و دفاع ما با محوریت ولایت فقیه بود، پس باید اثار این دفاع مقدس همچون قیام  امام حسین تا همیشه تاریخ باقی بماند و شما اعضای انجمن ها باید در جهت حفظ ارزش ها تلاش نمایید و با بصیرت و انتخاب راه درست که محور آن ولایت فقیه است، این سندهای افتخار را منتقل و حفظ نمایید.

این یادگار دفاع مقدس در ادامه اظهار داشت: امروز نیز همچون اوایل انقلاب دشمن بیکار ننشسته و با جنگ های مختلف سعی بر ضربه زدن به این انقلاب دارد و ما باید با همان شعار « ما می توانیم»  دوران دفاع مقدس که دشمن را زمینگیر کردیم و اقتصاد مقاومتی را در جنگ عملی نمودیم و وحدت را به معنای واقعی اجرا کردیم، اکنون که زمان پیشرفت علم است از  آن تجارب استفاده کنیم و در جهت پیشرفت کشور گام برداریم.

مدیرکل حفظ اثار دفاع مقدس فارس ضمن قدردانی از تلاش های پیشکسوتان گفت: به فرموده امام خامنه ای نگرانم دفاع مقدس دچار تحریف شود و این رسالت به عهده ما است که همت نماییم و از این تحریفات جلوگیری کنیم و تلاش هایمان را در زمینه آموزش خلاصه نماییم.

خاطر نشان می گردد؛ در پایان این جلسه از اعضای چند انجمن فعال تقدیر به عمل آمد و اعضای انجمن ها از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس فارس بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =